Home > Products > ABB > ACS880-01-430A-3
ACS880-01-430A-3
  • ACS880-01-430A-3ACS880-01-430A-3
ACS880-01-430A-3
  • Global Commercial Alias:
    ACS880-01-430A-3
  • Product ID:
    3BBR0000123720
  • ABB Type Designation:
    ACS880-01-430A-3
  • Catalog Description:
    (ACS880-01-430A-3)
General InformationGlobal Commercial Alias:ACS880-01-430A-3Product ID:3BBR0000123720ABB Type Designation:ACS880-01-430A-3Catalog Description:(ACS880-01-430A-3)OrderingCustoms Tariff Number:85044050Invoice Description:Pcont.max: 0.75kW, Icont.max:4.6AMade To Order:NoMinimum Order Quantity:1 pieceOrde......
Send Inquiry
Product Description
General Information
Global Commercial Alias: ACS880-01-430A-3
Product ID:
3BBR0000123720
ABB Type Designation: ACS880-01-430A-3
Catalog Description:
(ACS880-01-430A-3)
Ordering
Customs Tariff Number:
Invoice Description: Pcont.max: 0.75kW, Icont.max:4.6A
Made To Order: No
Minimum Order Quantity: 1 piece
Order Multiple: 1 piece
Quote Only: No
Selling Unit of Measure: piece
Dimensions
Product Net Weight:
7 kg
Product Net Depth / Length:
226 mm
Product Net Height:
409 mm
Product Net Width:
155 mm
Technical
Frame Size: R1
Hot Tags: ACS880-01-430A-3 VFD, ACS880-01-430A-3 Inverter, 430A Variable Frequency Drive